بیوفیدبک کف لگن

بیوفیدبک کف لگن

بیوفیدبک کف لگن برای بازآموزی عضلات کف لگن درمانی برای کمک به بیماران برای یادگیری تقویت یا شل کردن عضلات کف لگن به منظور بهبود عملکرد روده یا مثانه و کاهش برخی از انواع درد کف لگن است.

این یک فرآیند بدون درد است که از حسگرهای ویژه و مانیتور کامپیوتر برای نمایش اطلاعات مربوط به فعالیت عضلات استفاده می کند. این اطلاعات یا “بازخورد” برای به دست آوردن حساسیت و با تمرین، کنترل عملکرد عضلات کف لگن استفاده می شود. بخش مهمی از درمان بیوفیدبک کف لگن، تمرین مداوم عضلات کف لگن در خانه است. با بیوفیدبک، فرد می تواند یاد بگیرد که از عضلات نادرست استفاده نکند و از عضلات صحیح استفاده کند.

موارد کاربرد بیوفیدبک کف لگن

شرایطی که می توان با بازآموزی عضلات لگن بهبود داد عبارتند از:

  • بی اختیاری ادرار و مدفوع
  • یبوست که شامل تخلیه دشوار یا دردناک است
  • برخی از انواع درد کف لگن

بیوفیدبک چگونه انجام می شود؟

بیوفیدبک کف لگن توسط متخصص فیزیوتراپی آموزش دیده در زمینه بازآموزی عضلات کف لگن انجام می گیرد. در طول جلسه شما روی یک صندلی راحت با لباس های معمولی خود خواهید نشست. از دو سنسور استفاده شده است. یکی روی شکم و دیگری سنسور کوچک در کانال مقعد قرار می گیرد. این حسگرها برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی عضلات کنترل کننده عملکرد روده و مثانه طراحی شده اند. همانطور که ماهیچه ها را سفت یا شل می کنید، تغییراتی در مانیتور کامپیوتر مشاهده می شود. تجسم این اطلاعات با کمک پرستار به شما کمک می کند تا ماهیچه های صحیح را شناسایی کنید و یاد بگیرید که تغییرات مورد نیاز را ایجاد کنید.

یک جلسه معمولا یک ساعت طول می کشد. در ابتدا یک سری چهار جلسه هفتگی برنامه ریزی شده است. در صورت نیاز جلسات بیشتری برنامه ریزی می شود. در جلسه اول، پرسشنامه دریافت و دفترچه روده بررسی می شود. ارزیابی عوامل سبک زندگی تکمیل می شود. در پایان جلسه دستورالعمل هایی برای برنامه تمرینی خانگی به شما داده می شود. توصیه های دیگری در مورد رژیم غذایی، مایعات و ورزش ممکن است به منظور دستیابی به بهترین نتایج ارائه شود. مشارکت فعال شما برای موفقیت شما بسیار مهم است.

چگونه بفهمم که بیوفیدبک کف لگن درمان مناسبی برای من است؟

هنگام بررسی گزینه های درمانی مهم است که با یک پزشک متخصص یا فیزیوتراپیست مشورت کنید. ارزیابی کامل عضلات و اعصاب در کف لگن باید انجام شود. ممکن است یک یا چند آزمایش تشخیصی مختلف لازم باشد. بیوفیدبک ممکن است درمانی باشد که در نتیجه ارزیابی توصیه می شود.

 

کلمات مرتبط :

بیوفیدبک کف لگن – درمان بی اختیاری ادرار با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در سردار جنگل – فیزیوتراپی در اشرفی اصفهانی – فیزیوتراپی در باغ فیض – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران

مقالات بیشتر

کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer0
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…
فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

question_answer0
فیزیوتراپی چیست؟ فیزیوتراپیست ها از طریق ورزش، درمان دستی مفصل، تکنیک های بافت نرم، آموزش و مشاوره به افراد آسیب…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست