فیزیوتراپی برای درد شانه

فیزیوتراپی برای درد شانه

فیزیوتراپی برای درد شانه

آیا شانه درد دارید؟ آیا می دانستید که این مشکل می تواند به دلیل ضربه به شانه باشد؟ درست است، درد شانه مربوط به برخی حرکات یا آن‌هایی که هنگام خواب تجربه می‌کنید، می‌تواند ناشی از آسیب دیدگی شانه باشد.

مفصل شانه پیچیده ترین مفصل بدن انسان است. در نظر گرفته شده است که به شما این قابلیت را بدهد که بازوی خود را ۳۶۰ درجه حرکت دهید. درد شانه یکی از شایع ترین اختلالات اسکلتی عضلانی است که افراد با آن مواجه هستند. شانه از ۴ مفصل مختلف با استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و ماهیچه‌های بسیاری تشکیل شده است که هر کدام می‌توانند باعث اختلالات عملکردی متفاوتی شوند. تخمین زده می شود که تا ۶۷٪ از افراد در مقطعی از زندگی خود یک وضعیت دردناک شانه را تجربه می کنند.

درد یا از دست دادن تحرک به دلیل آسیب در تمام قسمت های شانه شایع است. اگر شانه درد دارید، این تمرینات ارائه شده در این مقاله را برای تسکین درد خود امتحان کنید. اگر درد شانه‌ای را تجربه کردید که با استراحت، کمپرس یخ، ماساژ و بالا بردن ارتفاع برای چند روز بهبود نمی‌یابد، همیشه به پزشک یا فیزیوتراپیست مراجعه کنید.

اگر درد شانه برطرف نشود چه اتفاقی می افتد؟

درد شانه یکی از مشکلاتی است که نادیده گرفته می شود و ما تمایل داریم آن را چیزی بدانیم که به خودی خود بهتر می شود. اما، مانند هر آسیب فیزیکی، رها کردن آن می تواند در دراز مدت مشکل بزرگی باشد. بنابراین، باید از یک فیزیوتراپیست برای تسکین درد شانه کمک بگیرید. معمولاً کشش یکی از تمرین‌های اصلی درمانگر شما است. حرکات کششی باعث افزایش انعطاف پذیری و کاهش تنش در شانه ها، تسکین درد و بازگرداندن حالت عادی می شود. در اینجا مکان های رایج و موثری برای تسکین درد شانه وجود دارد که فیزیوتراپ شما می تواند به شما پیشنهاد دهد.

تمرینات فیزیوتراپی برای درد شانه

اگرچه فیزیوتراپ شما تمرینات خاصی را برای درمان آسیب خاص شانه شما تجویز می کند، اما برخی از تمرینات را می توانید در خانه برای درمان شانه درد هر روز انجام دهید. این تمرینات می تواند بخشی از یک برنامه درمانی فیزیوتراپی و راهی عالی برای کاهش تنش یا فشار در شانه شما و احتمالاً جلوگیری از آسیب باشد. مانند هر ورزش دیگری، مهم است که محدودیت‌های خود را بدانید و بیش از حد تلاش نکنید و خطر آسیب‌های دیگر را تهدید نکنید.

  • دست راست خود را جلوی خود بیاورید و تا کمر بیاورید. با کشیدن دست راست به سمت چپ و روی سینه، بازوی چپ خود را به پشت آرنج خود برسید.
    ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید، سپس استراحت کنید و با دست چپ خود را تکرار کنید. ۳-۵ بار تکرار کنید.اگر در ناحیه شانه درد دارید، بازوی خود را پایین بیاورید تا درد کاهش یابد. هدف این است که بتوانید بازوی راست خود را بدون درد از قفسه سینه بکشید.
    این یکی از ساده ترین تمرینات فیزیوتراپی شانه است. انجام این کار هنگام نشستن پشت میز در محل کار، تماشای تلویزیون یا حتی به عنوان بخشی از تکلیف روزانه صبحگاهی بسیار عالی است. گفته می شود که به مفصل شانه کمک می کند و عضلات آن انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را حفظ یا افزایش می دهد.
  • تمرین آونگ یکی از بهترین تمرینات فیزیوتراپی برای درد شانه است. اجازه دهید دست دیگرتان آزادانه با یک دست به پشتی صندلی آویزان شود و چندین بار آن را در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.سپس رها کرده و در طرف مقابل تکرار کنید. انجام این تمرین چند بار در روز باعث افزایش انعطاف پذیری می شود و به شما این امکان را می دهد که قبل از ورزش مفاصل خود را گرم کنید.
  • در آستانه در بایستید و دستان خود را بالا ببرید به طوری که آرنج های شما زاویه ۹۰ درجه داشته باشد.هر دست را روی یک طرف چارچوب در قرار دهید، یک پا جلوتر بایستید و گردن خود را با ستون فقرات خود هماهنگ کنید.همانطور که به چارچوب در تکیه می دهید به جلو خم شوید.کشش را برای ۲۰-۳۰ ثانیه نگه دارید.۲-۳ بار تکرار کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای درد شانه – فیزیوتراپی شانه – متخصص فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در اشرفی اصفهانی

مقالات بیشتر

کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer0
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…
فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

question_answer0
فیزیوتراپی چیست؟ فیزیوتراپیست ها از طریق ورزش، درمان دستی مفصل، تکنیک های بافت نرم، آموزش و مشاوره به افراد آسیب…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست