فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپی ورزشی شاخه ای تخصصی از فیزیوتراپی است که به آسیب ها و مسائل مربوط به ورزشکاران می پردازد و نقش مهمی در بازیابی توانایی های ورزشکاران پس از آسیب دیدگی دارد.

آسیب های ورزشی با آسیب های روزانه متفاوت است. ورزشکاران معمولاً به عملکرد و تقاضای سطح بالایی نیاز دارند که بر روی بدن آنها اعمال می شود، که عضلات، مفاصل و استخوان های آنها را تا حد زیادی تحت فشار قرار می دهد. فیزیوتراپیست های ورزشی به ورزشکاران کمک می کنند تا از آسیب های ورزشی بهبود یابند و آموزش و منابعی را برای جلوگیری از مشکلات ارائه می دهند.

فیزیوتراپی ورزشی چیست؟

فیزیوتراپیست های ورزشی برای ارائه بهترین مراقبت از ورزشکاران خود به تخصص بیشتری نیاز دارند. آنها برای افزایش دانش و مهارت خود، آموزش های حرفه ای بیشتری را در زمینه فیزیوتراپی ورزشی انجام می دهند.

هر فیزیوتراپیست ورزشی معمولاً دانش ویژه ورزشی دارد که به آسیب های حاد، مزمن و استفاده بیش از حد می پردازد. خدمات آنها به طور کلی در دسترس ورزشکاران و زنان ورزشکار در هر سنی است که در هر سطحی از رقابت به ورزش مشغول هستند.

اعضای فیزیوتراپی ورزشی در کلینیک فیزیوتراپی پاک تجربه و دانشی در مورد آخرین تمرینات مبتنی بر شواهد، ارزیابی ماهرانه و تشخیص آسیب‌های ورزشی دارند و از تکنیک‌های مدیریتی مؤثر و پروتکل‌های ورزشی برای کمک به بهبودی و جلوگیری از آسیب‌های آینده استفاده می‌کنند.

مشاوره ارزیابی آسیب حاد ورزشی شما به ما این امکان را می دهد که موارد زیر را به شما ارائه دهیم:

تشخیص و پیش آگهی سریع و دقیق از یک فیزیوتراپ ورزشی یا یک فیزیوتراپیست مجرب متمرکز بر آسیب های ورزشی. مشاوره شما فقط به ۱۵ دقیقه وقت شما نیاز دارد.

  • مراقبت از آسیب های ورزشی حاد اولیه، مشاوره و آموزش حرفه ای.
  • ارجاع سریع برای اشعه ایکس، سونوگرافی یا اسکن MRI برای تایید تشخیص شما.
  • ارجاع فوری به پزشکان ورزشی، پزشکان عمومی یا جراحانی که در صورت نیاز با آنها کار می کنیم.

مدیریت آسیب های ورزشی و توانبخشی

تقریباً همه کسانی که ورزش می کنند از یک ورزشکار بسیار رقابتی گرفته تا یک بازیکن اجتماعی آخر هفته در یک مرحله یا مرحله دیگر از آسیب دیدگی رنج می برند. جدای از درد و ناتوانی بالقوه مرتبط با آسیب، ناامیدی اضافه از دست دادن بازی یا رویداد شما وجود دارد.

فیزیوتراپیست های فیزیوتراپی ورزشی در کلینیک فیزیوتراپی پاک برای ارزیابی، تشخیص و درمان هرگونه آسیب اسکلتی عضلانی یا شکایت درد که ممکن است تجربه کنید آموزش دیده اند.

توانبخشی پس از جراحی آسیب های ورزشی

پس از جراحی مهم است که روند توانبخشی را در اسرع وقت شروع کنید تا مطمئن شوید که این روش موفقیت آمیز است و بهبودی شما بهینه است. پس از هر عمل جراحی، شما با ضعف عمومی عضلانی، تورم، بافت اسکار و چسبندگی و کاهش دامنه حرکتی مواجه می شوید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی – فیزیوتراپی در ستاری – فیزیوتراپی در شاهین شمالی – فیزیوتراپی در سردار جنگل – فیزیوتراپی در پونک

مقالات بیشتر

کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer0
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…
فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

question_answer0
فیزیوتراپی چیست؟ فیزیوتراپیست ها از طریق ورزش، درمان دستی مفصل، تکنیک های بافت نرم، آموزش و مشاوره به افراد آسیب…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست