فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن یکی از رایج ترین روش های درمان درد مزمن گردن است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی پاک ( مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران ) می توانید از آن بهره مند شوید.

اکثر برنامه های فیزیوتراپی برای گردن درد شامل استفاده از روش هایی برای کاهش درد و خشکی به اندازه کافی برای شروع یک برنامه ورزشی برای تقویت و کشش گردن است ، حتی اگر درد به طور کامل برطرف نشود، فیزیوتراپی ممکن است نقش مهمی در بهبود وضعیت گردن و عملکرد حرکات روزانه داشته باشد.

روش ها و تمرینات خاص مورد استفاده در فیزیوتراپی و همچنین مدت زمان برنامه درمانی ، می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

اهداف فیزیوتراپی گردن درد

  • کاهش درد گردن
  • کاهش خشکی و سفتی گردن
  • بهبود دامنه حرکتی سر و گردن
  • تقویت عضلات گردن
  • جلوگیری از آسیب دیدگی و یا عود مجدد بیماری

فیزیوتراپی گردن در چه مواردی توصیه می شود؟

درد مزمن نامشخص. هنگامی که درد گردن متوقف می شود یا در حال تکرار است ، تشخیص منبع یا مکانیسم دقیق درد ممکن است دشوار باشد. حتی بدون تشخیص ، افزایش قدرت ماهیچه های گردن ممکن است به آنها در حمایت بهتر از ستون فقرات گردنی و مقاومت بیشتر در برابر درد کمک کند.

بهبودی از آسیب. برخی از صدمات مانند آسیب ویپلش می تواند به بافتهای نرم گردن و مفاصل آسیب برساند ، در نتیجه باعث درد ویا سفتی می شود که ممکن است هفته ها یا خیلی بیشتر طول بکشد. یک برنامه فیزیوتراپی می تواند درد را کاهش دهد و به بازگشت عملکرد طبیعی گردن کمک کند.

بهبودی پس از جراحی. برخی از جراحی هایی که بر روی گردن انجام می شود می تواند منجر به درد و سفتی قابل توجهی در هفته ها و ماه های بعد شود. به عنوان مثال ، عمل جراحی دیسککتومی و یا فیوژن (ACDF) شامل همجوشی 2 یا چند مهره در گردن است که می تواند نحوه حرکت برخی از ماهیچه های گردن و بالای کمر را تغییر دهد. در چنین مواردی ، فیزیوتراپی گردن میتواند به رفع سفتی ، افزایش عملکرد گردن و کاهش یا جلوگیری از اسپاسم های دردناک در هنگام ترمیم عضلات کمک کند.

فیزیوتراپی گردن ممکن است در موارد دیگر نیز توصیه شود ، مانند بخشی از برنامه درمانی بزرگتر برای سایر بیماریها یا بیماریهای مزمن.

روشهای درمانی در فیزیوتراپی

فیزیوتراپی غیرفعال ، که شامل درمانهایی است که بدون تلاش بیمار انجام می شود. روشهای درمانی متعددی مانند استفاده از کمپرس یخ ، گرما درمانی ، ماساژ درمانی ، اولتراسوند ، لیزر درمانی ، الکتروتراپی و سایر روشهای درمانی موجود است. هدف از فیزیوتراپی منفعل کمک به کاهش درد و تورم است.

فیزیوتراپی فعال ، که در این روش ها بیمار بدن خود را از طریق تمرینات و حرکات کششی حرکت می دهد. با افزایش قدرت و انعطاف پذیری در گردن ، این ماهیچه ها ممکن است دردناک نباشند و بتوانند وضعیت خوبی را حفظ کنند ، که این امر باعث کاهش فشار بر ستون فقرات گردنی می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی گردن – درمان درد گردن با فیزیوتراپی – مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران – فیزیوتراپی در آیت الله کاشانی

مقالات بیشتر

شاک ویو تراپی چیست؟

شاک ویو تراپی چیست؟

0
شاک ویو تراپی چیست؟ شاک ویو درمانی (ESWT) یک درمان موثر ، پرکاربرد و مبتنی بر شواهد برای درد تاندون…
فیزیوتراپی شانه

فیزیوتراپی شانه

0
فیزیوتراپی شانه در ابتدا پروتکل توانبخشی برای آسیب های شانه اغلب شامل محافظت، استراحت، یخ و تمرینات ملایم برای حفظ…
خار پاشنه پا

خار پاشنه پا

0
خار پاشنه پا وضعیتی است که با رسوب کلسیم بین پاشنه و قوس پا و ایجاد یک برجستگی استخوانی در…
مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران

مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران

0
مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران فیزیوتراپی در صورت آسیب دیدگی ، بیماری یا ناتوانی به بازگرداندن حرکت و عملکرد کمک…
منوال تراپی

منوال تراپی

0
منوال تراپی یا درمان دستی یکی از تکنیک های درمانی در فیزیوتراپی است که در طی آن فیزیوتراپیست با دستان…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست