تاندونوپاتی شانه

تاندونوپاتی شانه

تاندونوپاتی شانه

از آنجایی که التهاب همیشه در آسیب های تاندون، به ویژه آسیب های مزمن تاندون وجود ندارد، تاندونوپاتی شانه طیف کاملی از آسیب های تاندون شانه را توصیف می کند. اگر تاندون های روتاتور کاف شانه شما دقیقاً آسیب دیده باشد، این یک تاندونوپاتی روتاتور کاف است.

تاندونوپاتی های روتاتور کاف را می توان بر اساس تاندون خاصی که آسیب دیده است نیز توصیف کرد. این موارد می تواند شامل تاندونوپاتی فوق خاری، تاندیوپاتی زیر کتفی یا تاندیوپاتی اینفرااسپیناتوس باشد. در حالی که یک تاندون روتاتور کاف واقعی نیست، سر بلند عضله دوسر معمولا آسیب می بیند. به عنوان تاندونوپاتی دو سیپیتال شناخته می شود.

تاندونوپاتی کلسیفیک جایی است که کلسیم (استخوان) در داخل تاندون تشکیل شده است.

تاندونیت شانه چیست؟
تاندونیت شانه (یا تاندونیت) یک آسیب التهابی به تاندون های روتاتور کاف شانه شما است. التهاب معمولاً در مرحله حاد آسیب تاندون وجود دارد و جزء استاندارد فرآیند بهبود طبیعی تاندون است. چند سال پیش، تاندونیت شانه اصطلاح رایجی بود که برای توصیف تاندونوپاتی شانه استفاده می شد. اما، در واقعیت، تاندونیت تنها در درصد کمی از بیماران مبتلا به تاندونوپاتی شانه وجود دارد.

چه چیزی باعث تاندونوپاتی شانه می شود؟
شایع ترین علت تاندونوپاتی شانه، میکروترومای مکرر است، ترومای مکرر به تاندون های روتاتور کاف و نه یک حادثه خاص.

برخورد شانه جایی است که تاندون روتاتور کاف شما به استخوان آکرومیون برخورد می کند. نباید در طول عملکرد طبیعی شانه رخ دهد. با این حال، هنگامی که مکرر برخورد شانه رخ می دهد، تاندون روتاتور کاف شما از طریق اصطکاک و فشرده سازی ملتهب و متورم می شود.

بورسیت شانه معمولاً همراه با تاندونوپاتی روتاتور کاف یا برخورد روتاتور کاف رخ می دهد.

علائم تاندونوپاتی شانه

تاندونوپاتی شانه معمولاً دارای علائم زیر است:

  • صدای کلیک شانه هنگام حرکت دادن شانه
  • درد هنگام دراز کشیدن روی شانه دردناک یا بلند کردن با بازوی مستقیم.
  • درد شانه یا احساس گیر گردن هنگام حرکت دادن دست به پشت یا سر.
  • درد شانه و بازو – به طور بالقوه تا آرنج شما پایین است.
  • همانطور که تاندونیت شانه شما بدتر می شود، درد شانه شما ممکن است حتی در زمان استراحت نیز وجود داشته باشد.

تاندونوپاتی شانه چگونه تشخیص داده می شود؟

فیزیوتراپیست یا پزشک شما از نظر بالینی به تاندونوپاتی شانه مشکوک خواهد شد. آنها تشخیص شما را بر اساس تاریخچه علائم و برخی آزمایشات بالینی قرار می دهند. اسکن اولتراسوند یک روش ترجیحی برای بررسی تاندیوپاتی شانه است. سونوگرافی همچنین می تواند آسیب های مرتبط مانند بورسیت شانه یا سایر تاندونوپاتی ها را تایید یا رد کند.

اشعه ایکس تاندونوپاتی شانه را شناسایی نمی کند اما می تواند به تعیین تغییرات طولانی مدت استخوان کمک کند. به عنوان مثال، رشد خار استخوان در فضای ساب آکرومیال شما را مستعد تاندونوپاتی روتاتور کاف می کند.

تاندونوپاتی شانه می تواند یک اختلال پیشرونده باشد. اغلب همراه با بورسیت شانه یا تاندونوپاتی دو سیپیتال وجود دارد و می تواند به تاندونوپاتی کلسیفیک یا پارگی روتاتور کاف بدتر شود. آنها می توانند با بی توجهی یا درمان ناکافی به جراحی نیاز داشته باشند. خبر خوب این است که بیشتر تاندونوپاتی شانه برگشت پذیر است و با موفقیت درمان می شود.

گیرافتادگی شانه علت اصلی تاندونوپاتی شانه است. ارزیابی کامل نحوه حرکت شانه و اصلاح بیومکانیک خود برای جلوگیری از اپیزودهای گیرافتادگی شانه در آینده و متعاقب آن تاندیوپاتی روتاتور کاف ضروری است.

فیزیوتراپیست شانه در ارزیابی شانه و اصلاح بیومکانیکی مهارت بالایی دارد.

درمان تاندونوپاتی شانه

درمان هر بیمار تاندیوپاتی شانه متفاوت خواهد بود. توانبخشی به ارزیابی و مشکلات مفصلی بستگی دارد. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که برای بازتوانی تاندیوپاتی شانه و جلوگیری از عود به طور موثر، هفت مرحله وجود دارد که باید تحت پوشش قرار گیرند. اینها هستند:

مانند اکثر آسیب های بافت نرم، درمان اولیه استراحت، یخ و حمایت است. به احتمال زیاد در مرحله اولیه نمی توانید بازوی خود را بلند کنید یا به راحتی بخوابید. اولین هدف ما این است که از وضعیت ها و حرکات دردناک استراحتی فعال برای شما فراهم کنیم. استراحت فعال به این معنی است که در وهله اول باید از انجام عمل یا فعالیتی که باعث درد شانه شده است دست بردارید و از انجام هر کاری که باعث درد شانه می شود خودداری کنید. یخ یک روش ساده و موثر برای کاهش درد و تورم شماست. لطفاً به مدت 20 تا 30 دقیقه هر 2 تا 4 ساعت در طول مرحله اولیه یا زمانی که متوجه شدید که آسیب شما گرم یا داغ است، آن را اعمال کنید.

داروهای ضد التهابی (در صورت تحمل) و مواد طبیعی، به عنوان مثال. آرنیکا، ممکن است به کاهش درد و تورم شما کمک کند. اکثر مردم می توانند پاراستامول را به عنوان داروی کاهش دهنده درد مصرف کنند. با این حال، بهتر است در طول 48 تا 72 ساعت اول از مصرف داروهای ضد التهابی برای تشویق خونریزی اضافی خودداری کنید.

برای حمایت و محافظت از آسیب تاندون خود، ممکن است نیاز داشته باشید که از آتل استفاده کنید یا برای تسکین درد شانه خود را ببندید. ممکن است به این معنی باشد که در برخی موارد باید نسبتاً صاف یا با تکیه گاه بالش بخوابید. فیزیوتراپیست شما را راهنمایی خواهد کرد.

فیزیوتراپیست شما را راهنمایی می کند و از طیف وسیعی از تکنیک های تسکین درد، از جمله حرکت مفصل، ماساژ، طب سوزنی یا سوزن خشک، برای کمک به شما در این مرحله پر درد استفاده می کند.

 

کلمات مرتبط :

درمان تاندونیت شانه – فیزیوتراپی تخصصی شانه – درمان درد شانه با فیزیوتراپی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در سردار جنگل

فیزیوتراپی در سردار جنگل

question_answer0
فیزیوتراپی در سردار جنگل در کلینیک فیزیوتراپی پاک – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته…
درد شانه و گردن

درد شانه و گردن

question_answer1 دیدگاه
درد شانه و گردن شکایات رایجی هستند که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهند. چه یک…
درمان آرتروز شانه

درمان آرتروز شانه

question_answer1 دیدگاه
درمان آرتروز شانه با فیزیوتراپی و ورزش به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی این بیماری مفصلی شایع در کلینیک فیزیوتراپی…
کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer1 دیدگاه
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست