فیزیوتراپی برای درد مزمن

فیزیوتراپی برای درد مزمن

فیزیوتراپی برای درد مزمن یکی از موثرترین روش ها است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی پاک (فیزیوتراپی در غرب تهران) می توانید از آن بهره مند شوید.

فیزیوتراپی اغلب یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید در صورت داشتن درد طولانی مدت (که به آن درد مزمن نیز می گویند) یا آسیبی انجام دهید. می تواند شما را قوی تر کند و به حرکت و احساس بهتر کمک کند.

فیزیوتراپیست ها آموزش های زیادی دارند. با این حال، ایده خوبی است که از آنها در مورد تجربه آنها در کار با افرادی که شرایطی مانند شما داشته اند بپرسید. همچنین می توانید از آنها بپرسید که به چند جلسه نیاز خواهید داشت.

فیزیوتراپی برای درد مزمن

فیزیوتراپیست ها نه تنها در درمان درد، بلکه منبع آن نیز متخصص هستند. مال شما به دنبال نقاط ضعف یا سفتی است که ممکن است به مکان هایی که آسیب می زند استرس اضافه کند. و آنها آن نواحی را با تمرینات خاصی درمان می کنند تا درد را کاهش داده و به حرکت بهتر شما کمک کنند.

جلسات فیزیوتراپی برای درد مزمن

در یک جلسه فیزیوتراپی ممکن است فیزیوتراپیست موارد زیر را در برنامه توانبخشی شما قرار دهد:

تمرینات هوازی کم تاثیر این تمرینات ضربان قلب شما را افزایش می دهد و همچنان مفاصل شما را آسان می کند. به عنوان مثال، ممکن است قبل از انجام تمرینات تقویتی، به جای دویدن، سریع راه بروید یا از دوچرخه ثابت برای گرم کردن خود استفاده کنید.

تمرینات تقویتی ممکن است از دستگاه‌هایی در مطب فیزیوتراپیست خود، نوارهای مقاومتی یا وزن بدن خود استفاده کنید (لنج، اسکوات و فشار را در نظر بگیرید). شما ممکن است روی ماهیچه های اصلی خود (شکم، باسن، و پشت) و همچنین سایر قسمت های بدن خود کار کنید.

تمرینات تسکین درد. این حرکات مناطقی را هدف قرار می‌دهند که در آن درد دارید، بنابراین قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستید – که زندگی‌تان را آسان‌تر می‌کند.

کشش. این کار ملایم خواهد بود و درمانگر شما مطمئن خواهد شد که بدن شما گرم شده و زیاد کشش نمی دهید.

فیزیوتراپیست شما ممکن است تمریناتی را برای شما در خانه تجویز کند.

در طول جلسات، درمانگر شما همچنین ممکن است از موارد زیر استفاده کند:

کمپرس گرما و یخ. یخ التهاب را آرام می کند. گرما عضلات شما را گرم می کند تا بهتر حرکت کنند. هر دو می توانند به درد کمک کنند.

ماساژ. به خاطر داشته باشید که ماساژ روی نواحی آسیب دیده، دردناک یا آسیب دیده ممکن است احساس آرامش نداشته باشد. اما درمانگر شما بسیار مراقبت خواهد کرد تا مطمئن شود که برای شما ایمن و مفید است. اگر توسط شخص دیگری غیر از آنها گرفتید، قبل از شروع جلسه درد خود را به آن متخصص بگویید.

TENS و التراسوند. تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست یا TENS، از دستگاهی برای ارسال جریان الکتریکی با ولتاژ پایین به پوست در ناحیه ای که درد دارید استفاده می کند. التراسوند امواج صوتی را به نواحی آسیب دیده ارسال می کند. هر دو ممکن است با مسدود کردن پیام‌های درد که به مغز شما می‌رسند، تسکین دهند.

سایر مدالیته ها همچون لیزر پرتوان ، مگنت ، تخت کشش ، بیوفیدبک تراپی و …

فیزیوتراپی نباید ضرری داشته باشد و بی خطر خواهد بود. اما از آنجایی که از قسمت هایی از بدن خود استفاده می کنید که آسیب دیده اند یا درد مزمن دارند، فیزیوتراپی می تواند چالش برانگیز، حتی سخت باشد. برای مثال، ممکن است بعد از کشش یا ماساژ بافت عمیق احساس درد کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای درد مزمن – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران – فیزیوتراپی در سردار جنگل – فیزیوتراپی در پونک – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بانک ها

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در سردار جنگل

فیزیوتراپی در سردار جنگل

question_answer0
فیزیوتراپی در سردار جنگل در کلینیک فیزیوتراپی پاک – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته…
درد شانه و گردن

درد شانه و گردن

question_answer1 دیدگاه
درد شانه و گردن شکایات رایجی هستند که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهند. چه یک…
درمان آرتروز شانه

درمان آرتروز شانه

question_answer1 دیدگاه
درمان آرتروز شانه با فیزیوتراپی و ورزش به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی این بیماری مفصلی شایع در کلینیک فیزیوتراپی…
کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer1 دیدگاه
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست