فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی

فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی

فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی شاخه‌ای از فیزیوتراپی است که هم برای ورزشکاران و هم بازیکنان معمولی که دچار آسیب دیدگی شده‌اند، طراحی می‌شود.

فیزیوتراپی ورزشی شکل تخصصی فیزیوتراپی است که برای کمک به آسیب‌ها یا شرایطی که در حین فعالیت‌های ورزشی ایجاد می‌شود طراحی شده است. این روش ها شامل درمان عملی و توانبخشی است. چه یک ورزشکار حرفه ای باشید و چه در ابتدای برنامه ورزشی خود، فیزیوتراپی ورزشی می تواند یک روش درمانی مناسب برای شما باشد.

فعالیت‌های ورزشی، چه حرفه‌ای یا غیر حرفه‌ای، می‌تواند باعث کشیدگی عضلات یا حتی آسیب‌های جدی شود. اگر به این مشکلات توجه پزشکی و درمان مناسب داده نشود، ممکن است بدتر شوند. با این حال، اکنون می توان این آسیب های ناخواسته را با استفاده از فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی کاهش داد و از تکرار مجدد آنها جلوگیری کرد. شما می توانید با استفاده از تکنیک ها و تمرینات مختلف عملکرد خود را به حداکثر برسانید و از آسیب های بعدی جلوگیری کنید. فیزیوتراپی ورزشی به شما کمک می کند تا در اسرع وقت به روشی ایمن و موثر به مسیر خود بازگردید. شرایط درمان شده از طریق فیزیوتراپی ورزشی از آسیب های عصبی، رباط یا عضله تا سایر اختلالات اسکلتی عضلانی متفاوت است.

حوزه های کلیدی فیزیوتراپی ورزشی شامل:

  • بررسی و تشخیص صدمات
  • شناسایی علت آسیب
  • طراحی یک برنامه درمانی فردی
  • توانبخشی
  • برنامه برای بهبود عملکرد ورزشی

فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی

آسیب های ورزشی آسیب هایی هستند که نیاز به مراقبت حداکثری دارند. یک فیزیوتراپیست ورزشی از نزدیک با ورزشکار و تیم کار می کند تا الزامات یک ورزش خاص را شناسایی کند و بهترین نتیجه را بعد از آسیب در عملکرد به دست آورد.

بسته به هر ورزش، یک برنامه توانبخشی سفارشی برای کمک به ورزشکار برای بازگشت به ورزش طراحی شده است.

فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی در واقع می تواند روش های درمانی مختلفی را ارائه دهد. رویکردهای درمانی نسبت به کمردرد و گردن درد در بیماران معمولی با تکنیک های درمانی مختلفی که در ورزش درمانی و عمدتاً در توانبخشی حرکتی استفاده می شود، بررسی می شود. به عنوان مثال، بسیاری از افراد معمولی برای تناسب اندام از دویدن استفاده می کنند، اما به دلیل فقدان راهنمایی و دانش با صدمات دست و پنجه نرم می کنند.

بسته به نوع آسیب، چند هفته یا چند ماه طول می کشد تا فرد به طور کامل بهبود یابد. یک فیزیوتراپیست با انجام تمرینات ملایمی که بافت ها و ماهیچه های آسیب را تحریک می کند، به فرد کمک می کند تا حرکت فیزیکی کامل قبل از سطح آسیب را بازیابی کند. فیزیوتراپیست ها به تدریج تمرینات کششی و تقویتی مختلفی را با کاهش درد معرفی می کنند. فیزیوتراپیست های ورزشی برنامه های بازیابی سفارشی شده را بر اساس نوع آسیب ارائه می دهند تا کل روند بهبودی را بهتر تسهیل کنند.

انواع مختلف ورزش هایی که نیاز به فیزیوتراپی دارند کدامند؟

بازیکنان در هر لحظه در معرض آسیب هستند، آسیب هایی به سر، صورت، شانه، بازو، ران و زانو در ورزشکاران محتمل است. اقدامات مختلفی برای جلوگیری از آسیب با اطمینان از گرم شدن مناسب عضلات و مفاصل وجود دارد. از چرخ دنده ها با استفاده از تجهیزات ایمنی و انجام تمرینات خنک کننده مناسب استفاده می شود. تمرینات باید زیر نظر یک فیزیوتراپیست آموزش دیده و مجرب انجام شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی – فیزیوتراپی ورزشی در غرب تهران – فیزیوتراپی در سردار جنگل – فیزیوتراپی در پونک – فیزیوتراپی در صادقیه – فیزیوتراپی در باغ فیض

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در سردار جنگل

فیزیوتراپی در سردار جنگل

question_answer0
فیزیوتراپی در سردار جنگل در کلینیک فیزیوتراپی پاک – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته…
درد شانه و گردن

درد شانه و گردن

question_answer1 دیدگاه
درد شانه و گردن شکایات رایجی هستند که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهند. چه یک…
درمان آرتروز شانه

درمان آرتروز شانه

question_answer1 دیدگاه
درمان آرتروز شانه با فیزیوتراپی و ورزش به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی این بیماری مفصلی شایع در کلینیک فیزیوتراپی…
کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer1 دیدگاه
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست