فیزیوتراپی شانه

فیزیوتراپی شانه

فیزیوتراپی شانه

در ابتدا پروتکل توانبخشی برای آسیب های شانه اغلب شامل محافظت، استراحت، یخ و تمرینات ملایم برای حفظ حرکت بدون درد است.

پس از مراحل اولیه، فیزیوتراپیست شما را از طریق یک برنامه فردی از دامنه حرکتی و تمرینات تقویتی راهنمایی می کند که به شما کمک می کند به کارهایی که دوست دارید و باید انجام دهید بازگردید.

فیزیوتراپیست های شما که در توانبخشی شانه تخصص دارند، ممکن است از تکنیک های دیگری مانند نوار چسب، حرکت مفصل و درمان بافت نرم و/یا تکنیک های سوزن خشک برای بهبود نتیجه آسیب شانه شما استفاده کنند.

رایج ترین آسیب های شانه

بورسیت. بورس کیسه های کوچک پر از مایع هستند که در مفاصل بدن یافت می شوند. اینها به عنوان بالشتک بین استخوان ها عمل می کنند، اما ممکن است ملتهب شوند که می تواند منجر به تورم و درد شود. این می تواند توانایی درگیر شدن با فعالیت های روزمره مانند لباس پوشیدن یا آرایش کردن مو را کاهش دهد.

تاندونوپاتی روتاتور کاف. روتاتور کاف ممکن است به دلیل بار بیش از حد روی بافت دردناک و ضعیف شود. این معمولاً می تواند به دلیل انجام کارهای تکراری در موقعیت های نامناسب یا چالش برانگیز یا تغییرات دژنراتیو در بافت باشد. فیزیوتراپی شانه در درمان این آسیب بسیار کمک کننده است.

پارگی تاندون روتاتور کاف. پارگی تاندون می تواند ضخامت جزئی یا کامل باشد. آنها می توانند از صدمات حاد یا تغییرات دژنراتیو که با افزایش سن و استفاده بیش از حد رخ می دهد رخ دهند.

ناپایداری شانه. ناپایداری شانه به زمانی اطلاق می شود که سازه هایی که برای متمرکز کردن توپ در مفصل سوکت عمل می کنند، به طور موثر این را حفظ نمی کنند. این می تواند زمانی رخ دهد که استخوان بازو به طور جزئی (معروف به سابلوکساسیون) یا به طور کامل (معروف به دررفتگی) از حفره خود خارج شود. این می تواند باعث پارگی و شل شدن رباط ها، تاندون ها و ماهیچه های اطراف مفصل شود و بنابراین دررفتگی می تواند به طور مکرر رخ دهد. بی ثباتی شانه همچنین می تواند به دلیل ویژگی های مادرزادی مفصل یا اعمال تکراری در موقعیت های خاص ایجاد شود.

آرتریت شانه. در حالی که انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد، شایع ترین نوع آرتریت که در مفصل شانه دیده می شود، آرتروز است که اغلب به دلیل ساییدگی و پارگی ایجاد می شود.

فیزیوتراپی شانه

یکی از اجزای بسیار مهم توانبخشی شانه، تمرینات تقویتی است. مفصل شانه توسط چندین ماهیچه از جمله تثبیت کننده های کتف و عضلات روتاتور کاف احاطه شده است. این عضلات برای حرکت و تثبیت مفصل شانه بسیار مهم هستند. برای داشتن دامنه حرکتی طبیعی شانه و جلوگیری از ریزتروما به مفصل شانه، این عضلات باید قدرت کافی داشته باشند و به طور هماهنگ کار کنند. علاوه بر این، درد و بی حرکتی طولانی مدت به دنبال آسیب دیدگی شانه، مانند شکستگی یا جراحی، باعث ضعف عضلات شانه می شود. بنابراین، یکی از عناصر مهم برنامه توانبخشی شانه، تمرینات تقویتی برای شانه است.

فیزیوتراپی بعد از شکستگی شانه

اکثر شکستگی‌های شانه به یک دوره بی‌حرکتی شانه در بند نیاز دارند. شکستگی و متعاقب آن بی حرکتی می تواند فیزیولوژی و بیومکانیک شانه را تغییر دهد که مانع از عملکرد طبیعی شانه می شود. فیزیوتراپی شانه به طور کلی برای آموزش و راهنمایی شما در مورد بازگشت تدریجی به فعالیت به روشی ایمن با توجه به جدول زمانی مناسب درمان و ارائه تمرینات فیزیوتراپی و درمان دستی برای بازیابی تحرک و قدرت مفصل بسیار توصیه می شود تا به شما امکان بازگشت به حداکثر را بدهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی در ستاری شمالی – فیزیوتراپی در غرب تهران

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در سردار جنگل

فیزیوتراپی در سردار جنگل

question_answer0
فیزیوتراپی در سردار جنگل در کلینیک فیزیوتراپی پاک – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته…
درد شانه و گردن

درد شانه و گردن

question_answer1 دیدگاه
درد شانه و گردن شکایات رایجی هستند که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهند. چه یک…
درمان آرتروز شانه

درمان آرتروز شانه

question_answer1 دیدگاه
درمان آرتروز شانه با فیزیوتراپی و ورزش به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی این بیماری مفصلی شایع در کلینیک فیزیوتراپی…
کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

question_answer0
فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer1 دیدگاه
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست