فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه برای بازیابی دامنه حرکات شانه و تخفیف عوارض جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است و به تسریع روند بهبودی پس از جراحی کمک زیادی خواهد کرد.

انجام هر نوع جراحی می تواند پیشنهادی ترسناک برای افراد باشد و جراحی های شانه همچون آرتروسکوپی شانه نیز تفاوتی ندارد. علاوه بر خود این روش، می‌دانید که باید مدتی را برای بهبودی در بیمارستان و خانه سپری کنید و سپس دوره‌ای برای بازیابی شانه خود از طریق فیزیوتراپی پس از جراحی شانه پیش رو داشته باشید. خیلی زیاد به نظر می رسد، اما شما می توانید آن را انجام دهید، و مزایای انجام آن و تقویت زودتر قدرت شانه و جلوگیری از خطر آسیب بیشتر با به تعویق انداختن جراحی، این عمل را ارزش آن را دارد.

پس از پشت سر گذاشتن چند روز اول پس از جراحی، زمان آن فرا رسیده است که تمریناتی را شروع کنید که به آرامی قدرت شانه شما را تقویت می کند و مطمئن می شود که دامنه حرکتی کامل و استفاده از شانه و بازوی خود را بدون خطر آسیب مجدد دارید. برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند در لحظه ای که درد ادامه دارد، خوب است که از شانه خود برای هر کاری و هر کاری استفاده کنند، درست مانند قبل از آسیب رساندن به آن. اینطور نیست و انجام این کار می تواند خطرناک باشد.

پس از تحمل دردسرهای جراحی، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که کارها را عجله کنید و دوباره شانه خود را آسیب بزنید. بدن هر کس متفاوت است، بنابراین هیچ دو نفر قرار نیست دقیقاً به جراحی آرتروسکوپی شانه یا برخی از رایج ترین و مؤثرترین تمرینات ریکاوری واکنش نشان دهند. بنابراین، مهم است که انتظار نداشته باشید از یک دستورالعمل بازیابی پیروی کنید که برای شما شخصی سازی نشده است و نتایج دقیقاً همان طور که شما می خواهید باشد. شما باید با پزشک خود در مورد اینکه چه چیزی برای شما و وضعیت شما بهتر است مشورت کنید. و شما باید این کار را قبل از انجام عمل جراحی انجام دهید تا برنامه ای داشته باشید که با آن آشنا هستید و آماده انجام آن پس از بازگشت از عمل جراحی هستید.

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه

شش ماه اول دوران نقاهت پس از جراحی، حیاتی ترین زمان برای بهبودی مناسب است. در این مدت باید مراقب دامنه حرکتی که استفاده می کنید و میزان استرسی که بر شانه و بازوی خود وارد می کنید باشید. به یاد داشته باشید، شما نمی خواهید در کارها عجله کنید و زیاده روی کنید. اگر این کار را بکنید در دراز مدت هزینه آن را پرداخت خواهید کرد. شما می توانید به همان فردی که قبلا بودید برگردید، اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید کمی وقت بگذارید و فیزیوتراپی را بطور منظم پیگیری کنید.

در طول این یک ماه و نیم اول است که تاندون شما باید به استخوان ترمیم شود، و برای اینکه آن را تا حد امکان به طور موثر از بین ببرید، به محیطی مشابه نیاز دارد که بهبود شکستگی در گچ یا آتل به آن نیاز دارد. بنابراین، شانه شما در تمام این مدت گچ گرفته خواهد شد، درست است؟ نه دقیقا نه در حالی که مطمئناً در بهبود شانه شما از جراحی بسیار مؤثر است، مشکل دیگری را کاملاً ایجاد می کند. اگر شانه شما به مدت شش هفته گچ گرفته می شد، پس از آن حرکت صحیح آن برای شما بسیار دشوار خواهد بود، زیرا مفصل منقبض و سفت می شود، که به شدت دامنه حرکتی شما را مختل می کند.

اکثر بیماران برای جلوگیری از سفتی و ایجاد دامنه کامل حرکتی باید در شش هفته اول چیزی را که معمولاً «حرکت غیرفعال» نامیده می‌شود، تجربه کنند. تنها در این صورت است که دیگر نگران انعطاف پذیری خود نباشید – اما حتی در آن زمان هم زمان آن نیست که به روال معمول ورزش خود بازگردید. این یک خط بسیار سفت برای راه رفتن است، اما امید این است که انعطاف پذیری شما بازیابی شود و شانه شما به جای شل شدن، بهبود یافته و سفت شود، که می تواند منجر به پارگی مجدد شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از جراحی شانه – فیزیوتراپی شانه در غرب تهران – بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران

مقالات بیشتر

کمردرد در بارداری

کمردرد در بارداری

question_answer0
کمردرد در بارداری بسیار شایع است. افراد باردار ممکن است درد موضعی کمر را تجربه کنند که به باسن و پاها…
فیزیوتراپی آسیبهای شانه

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

question_answer0
فیزیوتراپی آسیبهای شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی پاک توسط متخصصان فیزیوتراپی ما…
فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست؟

question_answer0
فیزیوتراپی چیست؟ فیزیوتراپیست ها از طریق ورزش، درمان دستی مفصل، تکنیک های بافت نرم، آموزش و مشاوره به افراد آسیب…
روشهای درمان دیسک کمر

روشهای درمان فتق دیسک کمر

question_answer0
روشهای درمان فتق دیسک کمر درمان فتق دیسک به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: زمانی که فتق دیسک رخ…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست